به طور خلاصه انجام شیت بندی اصولا برای بچه های معماری و عمران می باشد. شیت بندی معماری به دو بخش شیت بندی با دست و شیت بندی با نرم افزار های گرافیکی امکان پذیر است. برای اینکه بتوانند پروژه های خود را در قالب شیت با ویدیو پروژکتور یا با پلات رنگی رو مقوا ارائه بدهند. یکی از مواردی که باید در انجام پروژه معماری خود لحاظ کنید شیت بندی حرفه ای می باشد.

برای آموزش ساخت یک شیت آماده میتوانید این آموزش را دنبال کنید یا اگر فرصتی برای دیدن آموزش ندارید می توانید از طریق دکمه ثبت سفارش پروژه های خود را ثبت کنید. تا کارشناسان در اسرع وقت با شما تماس بگیرند. برای ارتباط با کارشناسان می توانید از طریق شماره تماس ها یا ضربه زدن روی آیکون واتس آپ ارتباط بگیرید.

انجام شیت بندی با نرم افزار

یکی از بهترین نرم افزار هایی که تا به امروز توانسته ، پاسخگو طراحی های گرافیکی باشد برنامه فتوشاپ است. این برنامه با امکانات بی نظیر می تواند به عنوان بهترین نرم افزار طراحی برای شما کارساز باشد.

فتوشاپ به دلیل فراگیر شدن در سطح جهان با تمامی نرم افزار های معماری هماهنگ بوده و میتوانید پروژه های خود را در این برنامه ویرایش کنید.

در تصویر زیر می توانید نمونه ای از طراحی گرافیکی با فتوشاپ را ببینید.

شیت دستی و ترم افزاری

شیت بندی معماری

نمونه از شیت های طراحی شده توسط نرم افزار های معماری

شیت بندی با فتوشاپ

شیت گرافیکی

شیت بندی ” دست آزاد “

شیت بندی با دست بسیار دشوار بوده و همینطور زمان زیادی طول می کشد تا شیت نهایی آماده ارائه باشد. به دلیل آن که تمامی مدارکی که در نرم افزار فتوشاپ وارد می کنیم حالا باید این مراحل را با دست آزاد طراحی کنیم. عمده مشکلات طراحی شیت با دست دقت نکردن به مقیاس و جای گذاری مدارک می باشد.

 

یکی از بهترین مواردی که می توانیم در شیت بندی دستی در نظر بگیریم ایجاد طرح های مناسب و اشکال هندسی در کنار مدارک پروژه می باشد که می تواند جلوه مناسبی را به شیت القا کند.

شیت دستی

انجام شیت بندی

شیت دستی معماری

شیت بندی حرفه ای

با توجه به گسترش نرم افزار های گرافیکی برنامه فتوشاپ محبوبیت خود را از دست نداده و همواره با نرم افزارهای دیگر در حال رقابت است. با برنامه فتوشاپ به راحتی می توانیم شیت بندی را به صورت کاملا حرفه ای و متناسب با سلیقه خودمان طراحی کنیم.

اصلا چرا شیت بندی می کنیم؟

شاید برای شما هم سوال باشد که چرا اینکار را انجام میدهیم؟ در جواب شما را راهنمایی می کنم.

در واقع وقتی کارفرمایی از معمار پروژه می خواهد نواقص پروژه را بررسی کند تا از هزینه های جبران ناپذیر جلو گیری شود باید شیت بندی کل پروژه به همراه تمامی مدارک شامل نقشه های بزرگنمایی و پلان محوطه و … ارائه کارفرما گردد تا بعد از بررسی های لازم و مشاهده عوامل مشکل ساز در طراحی پروژه تغییراتی اعمال شود.

دانشجویانی که تاریخ تحویل پروژه آن ها فرا رسیده باید به همین شکل پروژه نهایی را در قالب شیت بندی تحویل استاد بدهند.

مهم ترین مدارکی که بعد از انجام پروژه های معماری باید دریافت کنید شیت بندی می باشد. قالب شیت بندی تفاوت چندانی ندارد که دستی باشد یا نرم افزار ، مهم ترین مسئله ارائه مدارک شیت بندی به دانشگاه است.

نتیجه گیری

حوزه معماری یکی از رشته هایی است که همه استرس تحویل پروژه دارند. سوالات و ابهاماتی در تکمیل پروژه ها پیش میاد که واقعا استرس شدیدی به دانشجو ها وارد میشه .نشانه پروژه همواره در تلاش است تا بتواند بهترین شیت های معماری را تحویل شما بدهد تا بتوانید با خیال راحت برای پروژه های خود استفاده کنید. فرقی نداره شیت دستی باشه یا نرم افزاری مهم ترین موضوع حجم پروژهاست که مدت زمان انجام شیت رو مشخص می کنه. نگران نباشید در کنار نشانه پروژه میتوانید پروژه ای حرفه ای و متناسب با سلیقه خودتون ارائه بدید.