راهنمای ما برای بهترین ابزارهای نرم افزار رندر سه بعدی برای فیلم های متحرک ، جلوه های ویژه و تجسم معماری را بررسی می کند.

رندر سه بعدی آخرین مرحله در روند انیمیشن سازی 3D است. این محاسبات شامل تمام محاسبات مورد نیاز برای تبدیل مدلهای سه بعدی است كه فقط در نرم افزارهای ویژه به تصاویر و فایلهای ویدئویی قابل مشاهده هستند كه همه ما می توانیم از آنها در سینما ، در رایانه ها و دستگاه های تلفن همراه خود لذت ببریم.

از آنجا که ارائه سه بعدی بخشی جدایی ناپذیر از صنایعی مانند فیلم های متحرک ، جلوه های ویژه و تجسم معماری است ، امروزه تعداد زیادی از برنامه های مختلف موجود است.

این امر شناسایی برنامه متناسب با نیاز و بودجه شما را دشوار می کند. برای کمک به شما در یافتن نرم افزار رندر سه بعدی مناسب برای کسب و کار یا پروژه خود ، نشانه پروژه لیست زیر را برای راه حل های با کیفیت بالا تهیه کرده ایم.

آیا می خواهید در مورد اصطلاحات اساسی و تفاوت بین نرم افزار رندر سه بعدی بیشتر بدانید؟ مطالب ما را در انتهای این مقاله بررسی کنید.

قدرتمند ترین نرم افزار های سه بعدی در دست طراحان ساختمانی و دانشجویان معماری می باشد. البته ناگفته نماند نرم افزا های برای جلوه های ویژه فیلم ها و انیمیشن سازی کاربردی بی نظیری دارند.

نرم افزار رندر سه بعدی

3Delight

3Delight یک نرم افزار رندر سه بعدی است که برای حداکثر سازگاری با استانداردهای صنعت طراحی شده است ، زیرا از زبان سایه انداز RenderMan استفاده می کند. ادغام آن در راه حل های اصلی مدل سازی 3D مانند مایا ، آن را به گزینه ای محبوب برای جلوه های فیلم سینمایی تبدیل کرده است.

ابزار های معماری

بهترین نرم افزار ها برای طراحان

در مایا ، کاربران می توانند از بین الگوریتم های رندر چندگانه (REYES و ردیابی مسیر) یکی را انتخاب کنند و به فیلمسازان بدون نیاز به خرید برنامه جدید انعطاف بیشتری دهند. همانطور که انتظار دارید ، این نرم افزار رندر سه بعدی از مواد مبتنی بر فیزیک پشتیبانی می کند. سایر استانداردها شامل OpenExr و OpenVDB است برای هر یک از کاربران ، 3Delight رایگان است.

3Delight یک نرم افزار عالی ارائه 3D برای جلوه های ویژه است زیرا به خوبی با برنامه های دیگر ادغام می شود.

Arnold

آرنولد یک ارائه دهنده ردیابی اشعه سریع و مبتنی بر پردازنده است که برای استودیوی Sony Pictures Imageworks VFX ساخته شده است. این قابلیت ارائه بصورت بلادرنگ را دارد ، به این معنی که وقتی در حین ارائه تغییراتی ایجاد می کنید ، بلافاصله در محاسبات در حال اجرا گنجانده می شوند. این ، به نوبه خود ، روند توسعه ظاهر مطلوب را تسریع می کند. با استفاده از این نرم افزار رندر سه بعدی ، می توانید تقریباً هر تصویری را که تصور شود ، ایجاد کنید و به شما امکان کنترل عظیمی بر ظاهر نهایی مرحله ترکیب را بدهد.

نرم افزار معماری

ابزار های طراحی و نقشه کشی

آرنولد به عنوان یکی از راه حل های نرم افزاری ارائه سه بعدی در صنعت جلوه ها ، از حجم سنجی پشتیبانی می کند. بعلاوه ، ویرایشگر متریال آن مبتنی بر گره است ، که این کار را بصری می کند. بسیاری از ایستگاه از پیش تنظیمات بلافاصله در دسترس هستند و انجمن کاربران فعال در حال نوشتن گره های اضافی هستند.

طیف گسترده ای از ویژگی های آن باعث شده است تا آرنولد به یکی از بهترین نرم افزارهای رندر سه بعدی برای جلوه های ویژه تبدیل شود.

Artlantis

Artlantis یک نرم افزار رندر سه بعدی است که با توجه به نیاز معماران و طراحان ساخته شده است. این یک انتخاب گسترده از ایستگاه از پیش تنظیم مانند روشنایی داخلی / خارجی برای زمان چرخش سریع است. مواد داخل Artlantis به منظور دستیابی به نتایج واقع گرایانه از نظر فیزیکی ساخته شده اند. علاوه بر این ، در میان سایه اندازهای پیشرفته ، مواد سبک وجود دارد که دامنه امکان روشن شدن صحنه ها را گسترش می دهد.

ابزار های معماری

نرم افزار رندرینگ

مدیر رندر تعبیه شده در این نرم افزار رندر سه بعدی به شما امکان می دهد تا بار محاسباتی را بین رایانه های محلی خود به طور مساوی توزیع کنید ، بنابراین زمان کلی رندر را به حداقل می رسانید. Artlantis در نسخه ای برای تصاویر ثابت با وضوح بالا و دیگری موجود است که می تواند تفاسیر سه بعدی با وضوح بالا ، تصاویر پانورامای iVisit360 ، اشیا and و توالی های VR تولید کند.

با توجه به فرمت های خروجی فراوان ، Artlantis یک نرم افزار عالی ارائه 3D برای معمارانی است که می خواهند مشتریان خود را تحت تأثیر قرار دهند.

Blender

Blender یک مجموعه ایجاد و ایجاد منبع آزاد سه بعدی است. این یک نرم افزار کراس پلت فرم است که از کل خط لوله 3D پشتیبانی می کند. یعنی مدل سازی ، تقلب ، انیمیشن ، شبیه سازی ، رندر کمپوست و ردیابی حرکت. اگر نباید برای شما کافی باشد ، موتور بازی داخلی چگونه است؟

نرم افزار معماری

با انتشار Blender 2.8 ، این برنامه سطح خود را کاملاً نوسازی کرده است: بسیاری از آیکون ها و ابزارهای تعاملی مدیریت ، کار روزانه را تسهیل می کنند و توانایی شخصی سازی فضاهای کاری را دارند. علاوه بر این ، رندر فیزیکی Eevee جدید در زمان واقعی جایگزین رندر داخلی قدیمی می شود و از رندر عکس ، انیمیشن ، ترکیب و ترتیب سنج پشتیبانی می کند.

Clarisse

اگرچه یک کودک جدید در بلوک نرم افزار رندر سه بعدی ، Clarisse در حال حاضر اعتبارات زیادی را در زمینه کمبود فیلم های خود دارد ، یعنی فیلم های جدید جنگ ستارگان. دلیل موفقیت Clarisse این است که این نرم افزار نه تنها نرم افزار رندر سه بعدی سریع است ، بلکه هنرمندان را ترغیب می کند صحنه های خود را به روشی هوشمندانه و مقرون به صرفه تنظیم کنند. به عنوان مثال ، صحنه ها از دارایی ها ساخته می شوند ، روشن می شوند و ارائه می شوند. این دارایی ها را می توان در نرم افزار شخص ثالث اصلاح کرد که ادغام خط لوله Clarisse را تسهیل می کند.

نرم افزار های رندرینگ

نرم افزار سه بعدی و رندرینگ

قابلیت های رندر Clarisse بسیار پیشرفته است. به عنوان مثال ، ادغام تصاویر و توالی های ارائه شده از سایر نرم افزارهای ارائه 3D با خروجی عمیق تصویر را تسهیل می کند. برای تجزیه آن ، Clarisse اطلاعات عمق را برای هر پیکسل تولید می کند.

شما می توانید Clarisse را به صورت رایگان با نسخه شخصی یادگیری یاد بگیرید. رندرهای ساخته شده با PLE محدود به رزولوشن 2560 × 1440 هستند و نمی توانند برای اهداف تجاری استفاده شوند.

Clarisse بهترین نرم افزار رندر سه بعدی برای استودیوهای تجاری است که سعی دارند خط تولید خود را ساده کنند.

قدرتمند ترین نرم افزار سه بعدی Corona

Corona یک موتور رندر سه بعدی فوتورالیستی (غیر) مغرضانه است ، که به دلیل سهولت استفاده از آن محبوب شده است. با پیروی از شعار “کمتر بیشتر است” ، کرونا یک رابط کاربری کمتر شلوغ برای کاهش زمان راه اندازی ارائه می دهد. اگرچه این یک راه حل مبتنی بر پردازنده است ، اما قابلیت رندر تعاملی این نرم افزار رندر سه بعدی نیز می تواند سرعت کار را افزایش دهد.

برنامه سه بعدی

بهترین نرم افزار رندرینگ و مدلسازی

این نرم افزار رندر سه بعدی در هنگام واقع گرایی انعطاف پذیر است. پدیده هایی که نیاز به قدرت محاسباتی زیادی مانند وسایل کاستیک دارند می توانند به طور انتخابی غیرفعال شوند. علاوه بر این ، می توان موادی ایجاد کرد که به دید هنری خم می شوند ، نه واقعیت فیزیکی. بنابراین ، ممکن است ماده ای مستقیماً مشاهده شود اما در صورت بازتاب یا شکست رنگ آن متفاوت باشد.

به دلیل سهولت استفاده زیاد ، Corona به درستی یک نرم افزار رندر سه بعدی بسیار محبوب است.

Enscape

Enscape یک نرم افزار رندر سه بعدی در زمان واقعی است که در درجه اول برای تجسم معماری در نظر گرفته شده است.

به طرز چشمگیری ، این راه حل نیازی به صادرات از نرم افزار BIM و کار مجدد داده ها برای ارائه به عنوان عکس ثابت یا فیلم نیست. همه چیز در برنامه اصلی آماده شده است.

سه بعدی و رندرینگ

نرم افزار سه بعدی معماری

با این حال ، ویژگی برجسته این نرم افزار رندر سه بعدی ، توانایی صادرات فایل های پروژه از Revit ، SketchUp ، Rhino و ArchiCAD به عنوان اجرایی مستقل برای ارائه رهگذرهایی است که می تواند با مشتری ها یا همکاران به اشتراک گذاشته شود. از این موارد اجرایی می توان روی دسک تاپ و عینک VR استفاده کرد. شروع کار با این گشت و گذارها به عنوان پای آسان است. اما Enscape همچنین ابزاری عالی برای پشتیبانی از روند طراحی است. پیوند بین ارائه ها و داده های اصلی CAD به این معنی است که می توانید هر تغییری را در یک لحظه بررسی و ارزیابی کنید. علاوه بر حالت رندر واقع گرایانه ، Enscape شامل چندین حالت سبک مانند طرح ، کاغذ و مدل های فوم است.

Enscape بهترین نرم افزار رندر سه بعدی برای معمارانی است که می خواهند ذی نفعان را با ارائه واقعیت مجازی واو کنند.

FelixRender

FelixRender یک نرم افزار رندر سه بعدی رایانش ابری است. با ارائه یک رابط کاربری که امکان بارگذاری آسان پرونده های صحنه را فراهم می کند ، افراد حرفه ای که منابعی برای سخت افزارهای خود ندارند ، آزاد می شوند. زمینه های مرتبط شامل تجسم معماری و بازاریابی است. رندرها به سرعت رعد و برق به پایان رسیده و آماده بارگیری هستند. برای امنیت ، همه پرونده های بارگذاری شده 256 بیتی رمزگذاری شده هستند.

نرم افزار معماری سه بعدی

نرم افزار مدلسازی

زیر کاپوت ، از Maxwell Render استفاده می کند ، یک نرم افزار بی طرفانه و با کیفیت بالا برای ارائه سه بعدی. علاوه بر این ، FelixRender ویژگی های شبکه اجتماعی مانند به اشتراک گذاری صحنه ها ، مواد و دارایی ها با همکاران را فراهم می کند. برای پر کردن صحنه های بزرگ و پیچیده ، FelixRender عطر و طعم خاص خود از مدل سه بعدی را به بسته اضافه می کند.

FelixRender نرم افزار رندر Cloud 3D برای افراد حرفه ای است.