معمار

معمار سازه هایی مانند خانه ها ، مجتمع های مسکونی ، مراکز خرید ، ساختمانهای اداری و کارخانه ها را طراحی می کند. آنها علاوه بر در نظر گرفتن ظاهر خود ، از عملکردی ، ایمنی ، اقتصادی و تأمین نیازهای افرادی که از آنها استفاده می کنند نیز اطمینان حاصل می کنند.

بیشتر اوقات ، معماران در یک دفتر کار می کنند. در آنجا ، آنها با مشتریان ملاقات می کنند ، برنامه ریزی می کنند ، برآورد هزینه می کنند ، برای مجوز در بخشهای ساخت و ساز شهرداری درخواست می دهند و به مشتریان کمک می کنند تا با پیمانکاران توافق کنند. همچنین معماران از سایت های ساختمانی بازدید می کنند تا انجام پروژه ها را بررسی کنند و مطمئن شوند پیمانکاران آنها را طبق برنامه خود می سازند.

مهندس معمار

وظایف و مسئولیت های معمار

این شغل به طور کلی به توانایی انجام کارهای زیر نیاز دارد:

 • پروژه ها را از مفهوم اولیه تا توسعه طراحی هدایت و توسعه دهید.
 • نقشه ها ، مشخصات و اسناد ساخت را آماده کنید.
 • طراحی و مستند سازی پروژه های تجاری و صنعتی ساختمان.
 • برای تعیین نیازهای آنها با مشتریان مشورت کنید.
 • هماهنگی مطالعات معماری مقدماتی برای سازه های مهم جدید و تغییرات در ساختارهای موجود و توسعه سایت.
 • سازماندهی و مدیریت اسناد مجوز.
 • با تیم هایی از مناطق مختلف تجاری ، در مکان های دور کار کنید و با پیمانکاران فرعی هماهنگی کنید.
 • مشکلات پیچیده طراحی را با راه حل های ابتکاری و عملی حل کنید.
 • برنامه ها و ارتفاعات موجود را برای تأمین نیاز و فروش مشتری اصلاح کنید.

معماران شروع به طراحی یک پروژه در مرحله برنامه ریزی توسعه می کنند. آنها ابتدا برای تعیین نیازهای پروژه با مشتری ملاقات می کنند. هنگام تعریف یک طرح پروژه ، معماران باید عناصر دیگری مانند سایت ، محیط ، فرهنگ و تاریخ را در نظر بگیرند ، که ممکن است تابع مقررات محلی و فدرال ، قوانین ساختمانی و برنامه های محلی و قوانین منطقه بندی باشند. معمار همچنین باید نوع مصالح ساختمانی به کار رفته را که مطابق با نیاز مشتری و همچنین بودجه است ، در نظر بگیرد.

برنامه های پیشرفته معماری

هنگام ایجاد طرح ها ، معماران از برنامه های پیشرفته رایانه ای مانند برنامه های نرم افزاری سه بعدی – BIM (مدیریت اطلاعات ساختمان و اتوکد (طراحی با کمک رایانه)) و همچنین فناوری های مبتنی بر ابر استفاده می کنند.

با پیشرفت پروژه ، معمار با مشتریان ، پیمانکاران ، مهندسان و سایر اعضای اصلی مشورت خواهد کرد تا اطمینان حاصل کند که جنبه هایی مانند گرمایش ، تهویه و تهویه مطبوع (HVAC) و همچنین پشتیبانی سازه ها به درستی در ساختارهای طراحی شده آنها گنجانده شده است. این ممکن است شامل ایجاد تغییراتی در طرح آنها در طول چرخه عمر پروژه باشد.

مهندسی معماری

حقوق معمار

حقوق معمار بسته به تحصیلات ، تجربه و مهارت ها متفاوت است. در سال 2018 ، معماران موارد زیر را به دست آوردند:

 • متوسط ​​حقوق سالانه: 79،380 دلار (3،816 دلار در ساعت)
 • 10٪ حقوق سالانه بالا: 138،120 دلار (66.40 دلار در ساعت)
 • کمترین حقوق سالانه 10٪: 48،020 دلار (23.09 دلار در ساعت)

گواهینامه معماری

اگر می خواهید معمار شوید ، باید مدرک حرفه ای خود را از یک مدرسه معتبر توسط شورای اعتباربخشی معماری ملی (NAAB) دریافت کنید. می توانید یک برنامه را در وب سایت NAAB جستجو کنید:

 • آکادمی: یکی از برنامه های زیر را می توانید در بسیاری از کالج ها و دانشگاه ها ارائه دهید.
 • یک برنامه پنج ساله کارشناسی معماری (BArch) برای دانشجویانی که از دبیرستان یا بدون آموزش قبلی معماری وارد دانشگاه می شوند ، طراحی شده است. دوره ها شامل تاریخ و تئوری معماری ، طراحی ساختمان با تمرکز بر طراحی و مهندسی با کمک رایانه (CADD) ، سازه ها ، روش های ساخت ، شیوه های حرفه ای ، ریاضیات ، علوم فیزیکی و هنرهای آزاد است.
  برنامه کارشناسی ارشد دو ساله در معماری (MArch) برای دانش آموزان با مدرک لیسانس پیش حرفه ای در معماری یا یک رشته مرتبط
 • برنامه کارشناسی ارشد سه یا چهار ساله در معماری ، به دانشجویان دارای مدرک در سایر رشته ها ارائه می شود. دوره های برنامه های کارشناسی ارشد ممکن است شامل مکانیک مهندسی ، فن آوری ساخت و ساز ، جزئیات معماری ، اسناد معماری ، گرافیک معماری و مدل سازی اطلاعات ساختمان باشد.

آموزش معماری

فارغ التحصیلان باید قبل از شرکت در آزمون ثبت نام معمار ، یک دوره کارآموزی سه ساله پرداخت شده را بگذرانند. بیشتر فارغ التحصیلان جدید تحصیلات خود را با کار در شرکت های معماری از طریق برنامه تجربه معماری (AXP) به پایان می رسانند.

دانشجویان معماری که دوره های کارآموزی را در حالی که هنوز در مدرسه هستند می گذرانند می توانند بخشی از این زمان را به شرط سه سال اعمال کنند.

معمار کیست

صدور گواهینامه معماری

در ایالات متحده ، شما باید مجوز حرفه ای را از ایالت یا شهرداری که قصد دارید خدمات خود را در آن ارائه دهید ، دریافت کنید. برای تبدیل شدن به یک معمار دارای مجوز ، ابتدا باید مدرک حرفه ای معماری را کسب کنید ، یک دوره آموزش عملی یا کارآموزی را بگذرانید و تمام بخشهای ARE (آزمون ثبت معمار) را پشت سر بگذارید.

در بیشتر کشورها برای حفظ مجوز ، ادامه تحصیل لازم است. نیازهای دولت را می توان با استفاده از ابزار CareerOneStop دارای پروانه های مجاز تعیین کرد.

 Source : architectmagazine